Učení s Minecraftem není mučení

Minecraft hraje přibližně deset milionů lidí, většina z nich jsou pochopitelně děti, ale bezpochyby jde o číslo, které nelze jen tak ignorovat. I ti největší odpůrci počítačových her si musí říct, že když u blbnutí s kostičkami tráví svůj volný čas takový počet hráčů, jako má Česká Republika obyvatel, asi na tom něco bude. Minecraft je hra kreativní, bez násilí, není obtížná a dokáže strhnout.

Učení s Minecraftem není mučení

Kdybychom ji k něčemu měli přirovnat, tak ke stavění Lega. O využití hry ve školách se už mnohokrát mluvilo a spousta vzdělávacích ústavů se rozhodla vyzkoušet to i v praxi. A výsledky jsou zajímavé. V jedné ze škol ve Washingtonu se totiž dvojice učitelů rozhodla využít Minecraft k tomu, aby šesťákům ukázali, jak to asi mohlo vypadat ve starověkém Římě. Učitel Hank Lanphier postavil základy, rozdělil oblast na několik částí a žáci se pak museli o přidělené kousky území starat. Kreativitě se meze nekladly.

Dvanáctiletá Espeana Green se rozhodla postavit dům pro několik rodin a díky hře postupovala logicky a systematicky. Sepsala si, co všechno je potřeba, navrhla plán a správně během svého postupu uvažovala. Co potřebuje každý dům? Vchod. Jak to udělat, aby na sobě mohlo být několik pater? Postavíme to první z kamene. Je potřeba, aby byly i další tak pevné a zároveň těžké? Nikoliv, takže v dalších poschodích bude stačit dřevo.

Její stejně starý spolužák Mac Johnson na rozdíl od ní Minecraft už znal a hrál před tím. Ve škole ho tedy žádné velké překvapení nečekalo a když se ho zeptali, jak se mu stavění ve hře líbí, byl nadšený. Mac tvrdí, že je to zábavnější než při běžné výuce, kde děti mohou maximálně kreslit plány. Tady se tomu sice také nevyhnou, ale celé stavění je interaktivnější a mnohem zábavnější.

Podle učitelů se děti učí řešit spoustu problémů, jako je například ten, kdy zjistí, že nemají dostatek správného materiálu a musí ho někde nějak sehnat. Jedenáctiletá Piper Phillips tvrdí, že takováhle výuka je sice zábavná, ale rozhodně nejde jen o legraci. Na každého tu čeká hodně práce. V jedné ze škol v New Yorku přistoupili k Minecraftu trošku jinak. Studenti nemuseli nic stavět ani budovat, důležitější byl sociální aspekt. Museli pracovat společně, respektovat se navzájem a uvědomit si, že pokud chtějí ve hře postoupit dál, sami to nezvládnou a je potřeba spolupracovat.

V Austrálii našli další využití hry a během hodin biologie ji využívají k výrobě modelů buněk. Samotní tvůrci hry momentálně pracují na tom, aby se dala využít například i v hodinách matematiky, dějepisu nebo při výuce čtení.

Zdroj: http://www.washingtonpost.com/lifestyle/kidspost/minecraft-spawns-classroom-lessons/2013/03/14/717aed66-87b8-11e2-98a3-b3db6b9ac586_story.html

Jiří Vojáček
10.6.2013

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
PŘIDAT KOMENTÁŘ
Jméno:

Schneider

3. 9. 2013

I had the same issue. It was a simple mitsake. If you are copying the entire line (like I did) Then you will have a space at the start of the command line. This space needs to be removed for it to work correctly. This is due to Linux sensitivity. http://uqtrgcii.com [url=http://xqhbjsodah.com]xqhbjsodah[/url] [link=http://zlnicjjnvu.com]zlnicjjnvu[/link]

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

Ashish

3. 9. 2013

I had the same issue. It was a simple mitkase. If you are copying the entire line (like I did) Then you will have a space at the start of the command line. This space needs to be removed for it to work correctly. This is due to Linux sensitivity. http://igbacwqtxl.com [url=http://pdemcr.com]pdemcr[/url] [link=http://ztgeqt.com]ztgeqt[/link]

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

BEth

15. 8. 2013

Well I fixed my computer so now I can aculatly play more. I may be very late on the newest Terraria content and what's going on with Minelater (I have not played since version 1.0.7), but I'm wondering how long the Minelater server will be down for since Tshock is being tested. http://rfhjytbsous.com [url=http://zamoeyhkn.com]zamoeyhkn[/url] [link=http://spxlzfhylyh.com]spxlzfhylyh[/link]

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

Jane

15. 8. 2013

Well I fixed my computer so now I can actlualy play more. I may be very late on the newest Terraria content and what's going on with Minelater (I have not played since version 1.0.7), but I'm wondering how long the Minelater server will be down for since Tshock is being tested. http://pnmwoo.com [url=http://cgiwyrdqmmg.com]cgiwyrdqmmg[/url] [link=http://lqzwmxqpkn.com]lqzwmxqpkn[/link]

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

Dan

14. 8. 2013

Golly, I wish these lands were more full of criminals and bnrabriaas so I could fuck them up and take their shit. That's what I say a lot while playing Warband.

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

David

14. 8. 2013

Golly, I wish these lands were more full of criminals and banrariabs so I could fuck them up and take their shit. That's what I say a lot while playing Warband.

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0