Jak udělat z her něco víc než zábavu?

Na konci března letošního roku se konala akce s názvem SXSW Interactive, kde se sešlo dvacet sedm tisíc profesionálů z oboru, jako jsou herní průmysl, reklama, publicistika nebo dokonce vesmírné lety. Zkrátka hodně chytrých lidí na jednom místě. A všichni se chtěli vzdělávat.

Jak udělat z her něco víc než zábavu?

Původně celá akce před lety začínala jako hudební festival, ale dnes je zde nepočítaně přednášek, workshopů a setkání se zajímavými lidmi. To nejzajímavější z oblasti her se upeklo na čtveřici akcí. První se jmenovala Beyond Digital a její téma bylo jednoduché. Jak zařídit, aby se hraní neodehrávalo jen na obrazovce, ale i mimo digitální svět a jak se může hráč více zapojit?

Samozřejmě nejde o to, aby děti běhaly po lese s meči a hledaly tam nepřátelská monstra, ale herní svět zkrátka musí podle přednášejících reagovat na nejnovější trendy, při nichž hráči hru „cítí“. To znamená vydat se pokud možno cestou tabletů nebo ovládání, které lze najít například u konzole PlayStation Vita. Podle odborníků je budoucnost hraní v samotných zařízeních, která dovolí hráčům být více součástí hry. Už teď jsou iPady nejžádanější „hračkou“ na trhu a v budoucnu bychom se prý měli dočkat více her a aplikací, které budou využívat dotykových obrazovek a zapojí hráče více do dění.

Přednáška s názvem Games for Good se zaměřila na obecné ale věčné téma – jak udělat z her něco víc než jen zábavu. O něčem podobném často píšeme i na našem webu a v téhle přednášce se potvrdilo vše, co už je známé. Hry jsou liberální, se správným přístupem mohou dětem pomoci vzdělávat se a experimenty na amerických školách, kde se rozhodli využít hraní ve výuce, dopadly nadmíru pozitivně. V některých třídách došlo dokonce „hraní s hrami“ tak daleko, že se děti učí zakládat vlastní herní společnosti a ukázalo se, že hry lze využít i při výuce tělocviku nebo občanské výuky.

V Social Gaming se mluvilo také o známé věci. Hry už dávno nejsou jen zábavou pro člověka, který je zalezlý v obýváku u konzole nebo v pokoji s počítačem. Stává se z nich společenská zábava a pro hráče je čím dál tím důležitější být součástí komunity. Konzole Sony PlayStation 4 dovolí jediným stisknutím tlačítka podělit se se světem o hráčovy výsledky a hry jako Minecraft doslova spoléhají na společenský aspekt. Podle přednášejících stojíme na prahu nové sociální revoluce a budoucnost v tomhle směru může být opravdu velmi zajímavá.

Disruption of Traditional Models se věnovala více obchodní stránce věci. Lidé jsou údajně unavení a někdy i naštvaní z toho, jak funguje v herním byznysu distribuční model a společnosti, které se o distribuci a vývoj her starají, se budou muset prý velmi rychle přizpůsobit novým trendům, nebo je čeká konec. Konzole se systémem Android Ouya, která stojí pouhých 99 dolarů a vznikla díky přispění fanoušků, kteří rádi poslali osm milionů dolarů na vývoj přes web kickstarter.com, prý naznačuje, že se do módy vrací hraní před televizí a budoucnost patří aplikacím a internetovým obchodům, které je budou nabízet.

Žádné chození do krámu, nákupy přes internet, čekání na pošťáka a krabice plné her. Prostě jeden klik, stáhnout a hrát. Takhle by měla vypadat budoucnost distribuce her. Uvidíme za pár let. Co z předpovědí vyjde a co zůstane jen snem několika nadšenců, ukážou až nejbližší roky. Změny ale evidentně přicházejí.

Zdroj: http://www.joanganzcooneycenter.org/2013/03/26/top-trends-from-sxsw-interactive/

Jiří Vojáček
6.6.2013

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
PŘIDAT KOMENTÁŘ
Jméno:

Anthony

4. 9. 2013

I like this shot. I'm not sure why but it's interesting. I guess it's the symmtery. Anyway, nice job taking a messed up photo and turning it into something good. http://jplpxheboyx.com [url=http://afqjaa.com]afqjaa[/url] [link=http://ljlpqiflppm.com]ljlpqiflppm[/link]

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

Samuel

24. 8. 2013

Let's get together and thank you all for rendiag these posts. Spread the word.It's the spices they are addictive.Happy Mothers Day AllMy mom uses super glue to hold in her teeth isn't that right sis? http://bdvkoqzbg.com [url=http://ytszjuw.com]ytszjuw[/url] [link=http://qcfnmztvub.com]qcfnmztvub[/link]

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

Natsuko

16. 8. 2013

In Iceland angelika stems were used with rhbraub in jam about 50-50 ,and formerly to flavor alcohol the root was used.the fresh leaves in spring are delicious in salads and grilling fish wrapped in the leaves of angelika always gets applauses.

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0