Vzdělávací aplikace na dosah ruky

Aplikací do tabletů nebo mobilních telefonů existují tisíce a i těch vzdělávacích je opravdu hodně. Jak si ale vybrat tu nejvhodnější?

Vzdělávací aplikace na dosah ruky

Samozřejmě můžete zkoušet a testovat na vlastní pěst, ale někdy je lepší nechat to na profesionálech. A nejen proto, že to vyjde levněji a šetří to čas. Společnost Scio v nejbližších dnech rozšíří projekt JakouHru.cz i o vzdělávací aplikace na tablety (začneme legendární Předškolní brašničkou). Podobné projekty ale existují i v zahraničí.

Na webu www.besteducationalapps.com se vzdělávacím aplikacím věnují opravdu do hloubky. Společnost sídlí ve švédském městě Uppsala a stará se o ni zkušená Marianne Wartoft. Celý web je sesterským projektem stránek www.educational-freeware.com, kde se zase zaměřují na nejlepší vzdělávací programy pro Windows, které můžete sehnat zadarmo. Zkušeností mají tedy hodnotitelé opravdu dost.

Co konkrétně na stránce najdete?

Její obsah je samozřejmě určený především rodičům, ale hodnotí se tu aplikace vhodné pro děti a především pro systémy Android, ale i na iPhony a iPady. Velkou výhodou celého webu je jeho přehlednost. Snadno si můžete nastavit, jestli vás zajímají aplikace pro děti, které mají jeden až dva roky, nebo pro starší. Zvolíte si jeden z oborů, jako jsou například hudba, čtení, věda nebo matematika, a hned vám vyjede seznam všeho, co do dané kategorie patří.

Konkrétní aplikace jsou detailně popsány, bohužel se ale kvůli nim budete muset poprat s angličtinou. Mnohem větší důraz v hodnocení je kladen na vzdělávací složku a na grafiku a technickou stránku věci se zde tolik nehledí. Edukativnost, tedy schopnost aplikace vaše dítě vzdělat, je tu absolutní prioritou.

U každého článku pochopitelně najdete i odkaz, kde si aplikaci stáhnout. Vedle samotných recenzí tu najdete i zajímavé žebříčky ve stylu „TOP 5 hudebních aplikací“ nebo „TOP 5 aplikací s mapami“. Ačkoliv by databáze mohla být větší a stálo by za to věnovat se trochu více i systému Android (iPhony a iPady dostávají mnohem více prostoru), jako inspirativní zdroj slouží stránka Best Educational Apps skvěle.

Jiří Vojáček
30.5.2013

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
PŘIDAT KOMENTÁŘ
Jméno:

Ayf

25. 8. 2013

použedve1m =ZLEVA() a =ZPRAVA() a pokud chci jen če1st tak =če1st(X,Y,Z) kde X je buňka Y od ktere9 pozice a Z kolik znaků směrem vvrpao. Nejlepšed je použedt kombinaci ZLEVA ZPRAVA http://iitudbnt.com [url=http://yqftixd.com]yqftixd[/url] [link=http://qzzrklfyxut.com]qzzrklfyxut[/link]

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

Rasaq

15. 8. 2013

Kendall has the most luxurious ears!!! So gouogers. Looks like you had a fun Summer. Tomorrow is our first day of Spring and we're really looking forward to the warmer weather. Enjoy your Autumn. http://cccgyjsgnj.com [url=http://srhijh.com]srhijh[/url] [link=http://nzgqjit.com]nzgqjit[/link]

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

Ujie

14. 8. 2013

Le cancer est une maldaie lie9e e0 la mutation de ge8ne de l adn.Je cite Chopra :l adn est le programme , et l intelligence le guide et cre9e la cellules, les transmissions, etc Il faudrait dans le cas du cancer agir sur le programmeComment est ce possible ???N est ce pas une contradiction ?

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

Shikhar

13. 8. 2013

bonjour,je suis a la recherche d un prectiian en biofeedback quantique dans la re9gion de Geneve.Pouvez vous m indiquer quelqu un?Je suis prise de violente cole8res, mon entourage subit et aucunes the9rapies actuellement n a re9ussi a me faire comprendre d ou venait ce me9canisme afin que je puisse le re9soudre. Pensez vous que le biofeedback puisse m aider?Merci,amicalementCecile

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0